Newsletter "Droga Serca"

Zobacz Archiwum Newslettera

Nr 1 - marzec 2009

Jedna myśl, która może odmienić Twoje życie.

          Piszę te słowa na Hawajach, bezpośrednio po kursie „Excuses Begone!” który prowadził Wayne Dyer, jeden z najsłynniejszych na świecie mówców i autorów ezoterycznych. Kurs był poświęcony między innymi sposobowi, w jaki nasze myślenie i nasze myśli wpływają na doświadczanie świata. Wayne Dyer zawsze jest inspiracją dla ludzi którzy go słuchają, dlatego też ten newsletter chcę poświęcić tematowi myśli i wybierania swoich myśli.

         Jeśli zainteresowałby cię ten temat i znasz język angielski – polecam książki Wayna Dyera, szczególnie te które napisał on w ostatnich latach.

          Nasze głowy są zawsze pełne myśli. Różnych myśli. Pozytywnych i ograniczających. Naszych własnych i cudzych. Pełnych i niedokończonych. Mądrych i głupich. Pełnych miłości i pełnych strachu. Często jest to totalny chaos. Pojawiają się myśli i przekonania pozornie sprzeczne i przeciwstawne.

          Czy nigdy nie przyszło ci do głowy, że chaos lub pozorny chaos, który widzisz w swoim życiu jest efektem chaosu w twojej głowie – tego chaosu sprzecznych myśli, nad którymi nie masz panowania? Bo przecież na ogół nie panujemy nad naszymi myślami. I nie chodzi tu o to, że w jednej chwili mogą pojawić się myśli które sobie nawzajem przeczą. 
          Chodzi mi o to, że nasze myśli tak jakby same pojawiały się, nie wiadomo skąd, a my najczęściej świadomie zauważamy daną myśl gdy jest już ona „w pełnym rozkwicie”. Kto kontroluje nasze myśli? Skąd one przychodzą?
          Odpowiedź jest w zasadzie prosta. Twoje myśli pochodzą z twojej podświadomości. Są wypadkową twoich doświadczeń życiowych, pochodzą ze spotkań i rozmów z różnymi osobami i przede wszystkich są pochodną twoich przekonań i opinii na swój temat i wszelkie inne tematy. Podświadome przekonania mogą być źródłem wielu myśli, których pochodzenia nie potrafisz określić. O wielu z nich nawet nie wiesz. Po prostu pojawiają się, prowadzą do jakichś sytuacji i znikają. Większość myśli pochodzi z ego – naszego „myślącego”, niższego umysłu. To właśnie ego jest magazynem wszelkich przekonań i opinii. Ego powstało we wczesnym dzieciństwie i od tego czasu w zasadzie przejęło kontrolę nad naszym życiem. A szczególnie chodzi tu o kontrolę nad naszymi myślami.
          Oczywiście, nie wszystkie myśli pochodzą z ego. Są myśli pochodzące od Stwórcy czy od twojego Wyższego Ja. Ale aby je usłyszeć, trzeba uciszyć głosy ego i trzeba poświęcić swoją UWAGĘ na to słuchanie. 
          Powróćmy na chwilę do tematu myśli związanych z przekonaniami. Są to najczęściej myśli podświadome. Są one już całkowicie ukształtowane. Pojawia się jakaś sytuacja, jakieś okoliczności, i te myśli są aktywowane. Niełatwo jest je zmienić. Zauważ, że w takiej sytuacji jesteś jak samolot na autopilocie. Myśli myślą za ciebie, co skutkuje jakimiś określonymi z góry reakcjami i zachowaniami. Czyli nie przeżywasz takiej sytuacji w sposób autentyczny. Jesteś na autopilocie.
          Powstaje pytanie – czy to jest źle? Oczywiście, że nie ma nic w tym złego. To nawet może być wygodne. Może jednak nie zawsze nam odpowiadać. Szczególnie tym z nas, którzy są zainteresowani własnym rozwojem i dążeniem do wolności i szczęścia. To też jest powodem tego, że wiele osób chce dokonać jakiejś zmiany w swoim życiu i w sobie – i im się to nie udaje. Nie wiedzą, że trzeba wyłączyć autopilota i zająć się tworzeniem swoich myśli jakby „od nowa”.

          Nie wiem czy słyszałeś już kiedyś, że nasze życie jest odzwierciedleniem myśli które myśleliśmy w przeszłości? Jeśli to prawda, a jestem pewien że to prawda, zastanów się - jakie znaczenie może to dla ciebie mieć TERAZ?

          Wybieraj starannie swoje myśli, ponieważ mają one tendencję do materializowania się jako wydarzenia w twoim życiu.

          A teraz kilka słów, których pełne zrozumienie może całkowicie zmienić twoje życie. Kilka słów o Prawie Przyciągania.
 

Prawo Przyciągania:

Przyciągasz to czym jesteś,
a nie to czego chcesz, czego pragniesz lub o co prosisz.

      
         Jest to jedno z głównych praw wszechświata. Podobne przyciąga podobne. Wszystko na świecie jest energią. Wszystko na zewnątrz ciebie i wszystko wewnątrz ciebie, także emocje, przekonania i myśli. I każda energia przyciąga taką energię, do której jest podobna.
          Ma to duże praktyczne znaczenie w życiu każdego człowieka. Niestety nie uczą tego w szkole czy na uniwersytecie. Przyciągasz to czym jesteś, a nie to czego chcesz, czego pragniesz lub o co prosisz. 
          Jeśli nie radzisz sobie z organizacją zajęć, jesteś zestresowana - prosisz lub modlisz się np. o więcej czasu – świat da ci doświadczenie, w którym doświadczasz wrażenia braku czasu. Jeśli czujesz się bardzo samotna i pragniesz znaleźć idealnego partnera, przyciągasz sytuacje w których będziesz odczuwać samotność.
          Jeśli ktoś ciągle narzeka, że jest biedny i że ma niewystarczającą ilość pieniędzy – otrzyma poczucie finansowych niedoborów i najpewniej nigdy nie będzie bogaty.

          Proś a będzie ci dane. Mamy tu sytuację niezrozumienia tej odwiecznej prawdy. Pragniesz czegoś? Znajdź to coś w sobie lub w swoim życiu. Mam na myśli – znajdź jakieś elementy czy jakieś ślady tego czego pragniesz. Brzmi to trochę nielogicznie, ale kto powiedział, że logika opiera się na Prawdzie o tym świecie? Jeśli chcesz mieć duży nadmuchany balon – najpierw musisz mieć ten mały, płaski balonik, w który będziesz wpuszczać powietrze. Przecież nie będziesz dmuchał w różne strony z nadzieją, że za którymś razem pojawi się nadmuchany balon. Porównanie trochę nie adekwatne, ale daje do myślenia.
          Znajdź myśli, które poprowadzą cię do celu i skup całą swoją uwagę na nich. To może być nawet tylko jedna myśl, która ciągle będzie powracać. Odsuń myśli, które są sprzeczne i które mogą cię sabotować, skup całą uwagę na tej, która ma cię wspierać. I myśl ją cały czas. Zaufaj światu. A wtedy stworzysz warunki do tego, aby przyciągnąć to czego pragniesz.

          Na przykład, chcesz mieć więcej pieniędzy i żyć w obfitości. Musisz najpierw mieć taki stan umysłu, który będzie tą obfitość przyciągał. Jeśli czujesz się biedny, prawdopodobnie masz już zestaw myśli i przekonań, które to spowodowały. Trzeba więc trochę uwagi i wysiłku z twojej strony, aby stworzyć nowe myśli i nowe przekonania na temat obfitości i pieniędzy, a stare wyrzucić. Skup uwagę na tej obfitość, którą już masz. I wtedy przyciągniesz więcej obfitości. Na przykład myśl o tym i dziękuj za to, że wyjeżdżasz regularnie na wakacje albo na tym, że masz fajny samochód, że cię na to stać. Albo skup uwagę na innym rodzaju obfitości – np. obfitość przyjaciół lub na obfitości miłości. Obfitość to obfitość. I wiedząc o tym, że już jakąś obfitość w życiu masz – zaproś do siebie więcej obfitości finansowej.
          Inny przykład. Chcesz znaleźć partnera, który będzie cię kochał, doceniał i szanował. Jeśli przez wiele lat byłaś samotna, to jest to najpewniej wynik twoich dawnych doświadczeń z facetami, a także twoich przekonań na temat mężczyzn, związków i na temat siebie samej. To te myśli doprowadziły do twojej obecnej sytuacji. Więc jeśli zależy ci na zmianie sytuacji, musisz zmienić te myśli. Nie starać się bardziej, tylko zmienić myśli. Jeśli czujesz się nieatrakcyjna, wysyłasz taką energię wokół siebie i do innych ludzi, włączając w to potencjalnych partnerów. Efektem są sytuacje, które potwierdzają tą opinie na swój temat. ZMIEŃ TĄ MYŚL. Jesteś gruba? Nieważne. Są faceci, którzy szukają dużej kobiety. Masz złą figurę, brzydkie włosy, etc? To są tylko twoje opinie. Zmień te myśli, zmień te opinie i przekonania o sobie. Pomyśl o sobie jako atrakcyjnej kobiecie. Trzymaj się tej myśli cały czas. Nawet jeśli na początku w to nie wierzysz. Trzymaj się tego, powtarzaj sobie to cały czas /jestem atrakcyjną kobietą!/. Jeśli pojawią się wątpliwości lub sprzeczne myśli /a na pewno się pojawią/ - odrzuć je, wyrzuć je ze swojej głowy – przecież jesteś atrakcyjna kobietą. To od ciebie zależy jakich myśli się trzymasz. Nie pozwól swojemu ego rządzić twoim życiem. Stwórca pragnie abyś była szczęśliwa i spełniona. Zawsze i wszędzie. Ale to od ciebie zależy czy tak będzie czy nie.

          Czy to wszystko jest proste? Oczywiście, że nie! Ale to twoje życie i masz je dla siebie, prawda? Chcesz być szczęśliwa? Jeśli tak, to uczyć to swoim głównym życiowym celem. I twórz myśli które będą cię wspierać na drodze do tego celu. Zauważaj i doceniaj każdy najdrobniejszy krok i sukces na drodze do tego celu.

          Stwórca /Bóg, Wszechświat/ będzie ci dostarczał dowodów na potwierdzenie twoich myśli, przekonań i opinii. Pamiętasz tą ezoteryczną zasadę przyciągania energii? Przyciągasz to czym jesteś, a nie to czego chcesz, czego pragniesz lub o co prosisz. Postaraj się więc, aby były to myśli i opinie budujące i wspierające. To twoje zadanie. Nikt nie zrobi tego zamiast ciebie.

          Więc zapamiętaj - jedna myśl może odmienić twoje życie. Wystarczy zacząć ją stale myśleć. To brzmi jak reklama proszku do prania, ale to prawda. 
 
 

Jeśli chcesz otrzymywać za darmo nowe numery newslettera "Droga Serca"
na swój email - w dniu ich publikacji podaj imię i adres e-mail

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności