Newsletter "Droga Serca"

Zobacz Archiwum Newslettera

nr 4 – marzec 2010

  1. Każdy może pracować z kamieniami.
  2. Ćwiczenia dla osób chcących zacząć pracę z kamieniami. Ćwiczenie 1
  3. Ćwiczenia dla osób chcących zacząć pracę z kamieniami. Ćwiczenie 2
  4. Ważne uwagi na temat odbierania energii kamieni, medytacji i „komunikowania się” z kamieniami.
Każdy może pracować z kamieniami.

        Ze wszystkich dziedzin ezoteryki kamienie i kryształy to chyba temat najbardziej popularny i najbardziej „magiczne” neutralny. Zbieranie i kupowanie kamieni czy wyrobów z kamieni – wisiorków, bransoletek, naszyjników stało się zajęciem bardzo rozpowszechnionym. Bo i rzeczywiście kamień czy wisiorek można kupić za kilka czy kilkanaście złotych. Każdego na to stać.

       Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy rodzaj kamienia ma specyficzną energię. Kamienie kupujemy dla koloru, dla wyglądu lub po prostu dlatego, że ładnie wyglądają. Lub przynajmniej wydaje nam się, że takie są powody zakupu danego kamienia lub wisiorka. 

       Bardzo często, bowiem, wybieramy kamienie w sposób energetyczny. To w pewnym uproszczeniu wygląda tak, że nasza energia lub nasza podświadomość wie czego nam w danym momencie potrzeba, wie jaki rodzaj energii potrzebny jest nam, aby się poczuć lepiej lub rozwiązać jakiś problem. Tak więc ludzie pracują z energią kamieni nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy. 

       Jeśli jeszcze nigdy nie zajmowałeś się energią kamieni, to może dzisiaj będzie dobry moment na wykonanie pierwszego kroku. To naprawdę bardzo ciekawe zajęcie, tym bardziej że naturalne kamienie są kolorowe, piękne, stanowią ozdobę domu i można się nimi pochwalić znajomym. To takie bonusy tego hobby.

       A tak bardziej na poważnie – w dzisiejszych czasach życie stało się bardzo szybkie, powierzchowne, większość ludzi nie rozumie swoich priorytetów. Ludzie robią to, co wypada, co wymaga natychmiastowej uwagi, czego chce pracodawca i oczekują inni ludzie. W naszym życiu jest coraz mniej miejsca i czasu na relaks, na połączenie się ze swoją własną prawdą, na uzdrowienie swoich ran. Coraz mniej możliwości wprowadzania zmian i coraz trudniej jest skupić swoją uwagę na tym czego NAPRAWDĘ chcemy. A przecież wszyscy mamy rany emocjonalne. Wszyscy chcemy w życiu doświadczać więcej szczęścia i miłości. 

       Doskonale jest znaleźć kilka dni dla siebie i wyjechać gdzieś w jakieś piękne miejsce i tam zastanowić się nad swoim życiem. Albo zapisać się na kurs rozwoju duchowego. Ale o wiele łatwiej jest znaleźć w swoim obecnym życiu takie miejsce, taki czas, który przeznaczymy wyłącznie dla siebie i dla swojego rozwoju. Możemy medytować, ćwiczyć jogę ale też można zacząć pracować z kamieniami. I do tego właśnie zachęcam w tym artykule. Jest to bardzo wdzięczne zajęcie i bardzo pomaga w rozwijaniu intuicji i zrozumieniu siebie i świata.


W jaki sposób kamienie mogą nam pomóc?  
 Co to znaczy praca z kamieniami?  

       Jak już napisałem wcześniej, kamienie mają swoją własną energię. Z tą energią pracujemy w czasie interakcji z kamieniem. To znaczy - gdy go trzymamy w dłoni, gdy go nosimy w kieszeni lub założyliśmy na szyję jako wisiorek, gdy patrzymy na niego lub gdy medytujemy z nim.

       Nie ma nic tajemniczego ani trudnego w tym co nazywam „pracą z energią”. W pewnym sensie całe życie, w każdej chwili „pracujemy” z różnymi energiami – np. rozmawiając z kimś, myśląc o czymś lub robiąc zakupy. W takim momencie nasza energia łączy się z tym na co patrzymy, doświadczamy energii osoby z którą rozmawiamy lub za którą stoimy w kolejce. Tylko świadomie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego wiele osób, szczególnie osób wrażliwych lub, np. pracujących z aniołami, nie lubi przebywać w supermarketach czy innych miejscach gdzie przebywa jednocześnie wiele osób. Po prostu czują energię innych ludzi i nie mogą wytrzymać tego chaosu, tej mieszaniny.

       Tak więc patrząc na kamień lub trzymając go w ręku łączymy się z energią tego kamienia. A wtedy gdy robimy to ze szczególną intencją np. taką aby doświadczać tej energii lub by nauczyć się czegoś od kamienia – wtedy nazywam to „pracą z kamieniem”. 

       Taka praca z energią kamienia może mieć wiele aspektów. Na przykład trzymając w ręku różowy kwarc mogę poczuć w sercu uczucie czy ogólnie rozpływające się po ciele uczucie ciepła, delikatności, miłości. To oznacza, że patrząc na różowy kwarc czy trzymając go, zwracamy uwagę na taką samą energię, którą już w sobie mamy. Ale można też pracować w intencji rozwinięcia w sobie takiej właśnie energii, nawet jeśli jej jeszcze nie mamy w sobie w ogóle. Wtedy patrzymy, trzymamy kamień i świadomie OTWIERAMY się na energię którą chcemy w sobie rozwinąć. Tak jakbyśmy brali ją od kamienia. A kamień będzie szczęśliwy, że może nam ją dać. Można też patrzeć na kamień, trzymać go i otworzyć się na obrazy, które otrzymujemy w tym czasie. Można widzieć kolory, mieć jakieś wizje. Ważne jest jednak, aby się na to otworzyć, zaakceptować taką możliwość, że jakaś wizja może się pojawić. Możemy też pracować z energią kamienia poprzez otrzymywanie myśli, pomysłów. I podobnie jak z obrazami, trzeba uwierzyć, że jest możliwe otrzymanie takiej myśli. I trzeba ją zauważyć. Może to być sugestia zrobienia czegoś, jakaś ważna informacja lub cokolwiek innego.

       Praca z kamieniami, podobnie jak każda inna forma pracy z energią, jest bardzo indywidualną i subiektywną sprawą. Dużo zależy od naszej intencji, od stopnia rozwoju intuicji i od tego, aby być otwartym na wszystko co może się pojawić.

       W tym miejscu chciałbym zauważyć, że kamień to nie jest zastąpienie swojej pracy. Jeśli kupisz 10 kamieni z różnymi formami energii obfitości i bogactwa, nie możesz oczekiwać, że od razu zaczniesz zarabiać dużo więcej. To nie takie proste. Oczywiście, już sam fakt podjęcia decyzji o zakupie, dokonania wyboru i wydania pieniędzy to ważne kroki. Ale to dopiero początek całej historii.

       Po zakupie musimy zacząć pracować z tym kamieniami w jakiś sposób. Wymaga to przynajmniej minimalnego zaangażowania. A jeśli poświęcisz temu dużo czasu, oczekuj, że praca na przykład z kamieniami obfitości będzie w świecie zewnętrznym odzwierciedlona tym , że zaczną się pojawiać różne szanse, okazje, wyzwania czy lekcje. W zależności od tego, jakie masz bloki, jakie masz przekonania i jaka jest twoja życiowa droga, będziesz w codziennym życiu napotykać sytuacje, które dadzą Ci możliwość zmiany przekonań na temat pieniędzy czy zmiany reakcji lub sposobów zachowywania się w różnych sytuacjach. Lub może będzie to bardziej subtelne i po prostu zauważysz pewne zmiany wokół siebie.

      Każdy człowiek jest inny, każda sytuacja jest inna. Nie ma prostych wzorów. Ale naprawdę warto pracować z kamieniami. Warto im zawierzyć i poddać się ich zbawiennemu wpływowi.

      Dlatego też wymyśliłem pewne ćwiczenie dla osób, które nie mają doświadczenia z kamieniami. Przedstawiam je poniżej. 
 

Ćwiczenia dla osób chcących zacząć pracę z kamieniami. Ćwiczenie 1

        Wymyśl sobie jedną lub dwie cechy swojej osobowości, które chciałbyś wzmocnić lub rozwinąć. Lub jakieś aspekty swojej osoby które chcesz zmienić. Możesz np. pomyśleć, że chcesz zwiększyć swoją akceptację, kontaktować się z aniołami, skupić swoją uwagę na swojej męskiej lub żeńskiej części, nauczyć się współpracować lepiej z ludźmi, skutecznie komunikować się z innymi, zwiększyć swoją obfitość, bezwarunkową miłość, mieć wgląd w poprzednie wcielenie lub ugruntować się. Ale oczywiście może to być cokolwiek innego, co sobie zażyczysz.

       Gdy już sobie coś wymyślisz – trzeba będzie do tego znaleźć kamień. Jest wiele książek na temat kamieni i ich właściwości i energii. Także w języku polskim zaczęły się ukazywać pozycje opisujące nie tylko geologiczno-strukturalne aspekty kamieni, ale też ich właściwości magiczne. Jeśli nie masz dostępu do takiej książki możesz poszukać w Internecie. Na przykład w moim sklepie internetowym www.MagicznaGaleria.pl jest dział poświęcony kamieniom zatytułowany „Kalejdoskop kamieni”. W dziale tym wraz z żoną opisaliśmy grubo ponad 200 kamieni i umieściliśmy zdjęcia oraz opisy ich właściwości. Link do Kalejdoskopu Kamieni jest następujący: http://www.magicznagaleria.pl/kalejdoskop.php

       Ale oczywiście jest pewnie wiele innych stron, które opisują kamienie i gdzie można kupić kamienie i wyroby z nich. Stron z opisami jest szczególnie dużo w języku angielskim.  

       Więc poszukaj kamienia, który będzie pasował do wybranej przez ciebie cechy czy właściwości. I kup taki kamień.

A teraz kolejny etap – sama praca z kamieniem.

       Moja propozycja pracy z kamieniami jest następująca:

1.    Oczyść kamień. Kamień może mieć w sobie ślady energii poprzedniego właściciela, albo osoby, z która miał ostatnio styczność lub miejsca gdzie przebywał. A my przecież chcemy pracować z czystą energią kamienia. Najprościej oczyścić kamień z niepotrzebnej energii umieszczając go pod bieżącą wodą i wyobrażając sobie, że woda oczyszcza kamień. Ważna jest intencja oczyszczenia. Gdy poczujesz, będziesz mieć wrażenie, że kamień jest już oczyszczony, zakończ proces.
       Możesz też oczyścić kamienie poprzez zanurzenie ich na jakiś czas w wodzie z solą, najlepiej solą morską, lub poprzez wystawienie ich na godzinę na słońce a potem na światło księżyca. Metod oczyszczania kamieni jest wiele. Ale najważniejsza jest intencja.

2.    Usiądź z kamieniem w ręku w cichym, spokojnym miejscu gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Zamknij oczy. Weź kilka głębokich wdechów. I wyobraź sobie, że jesteś w jakiś sposób połączony z tym kamieniem. Na przykład możesz poczuć, że przepływa miedzy wami energia, albo możesz zobaczyć to połączenie, albo po prostu powiedzieć sobie w duchu, że pracujesz z energią kamienia i jesteś połączony z ta energią. To jest bardzo indywidualna sprawa. Podałem tylko przykłady tego co można zrobić. W twoim przypadku może to wyglądać zupełnie inaczej.

       Powtarzaj w myśli właściwość kamienia i postaraj się wzbudzić w swoim ciele jakieś odczucia związane z nią, a także postaraj się tworzyć w umyśle jakieś obrazy związane z tą właściwością, energią.

       Gdy pracujesz z kamieniem przez dłuższy czas, mogą przychodzić do ciebie jakieś informacje. Kamień może przekazywać ci wskazówki. Może to wyglądać tak, że masz jakieś wrażenie, odczucia, pojawiają się jakieś myśli. Otwórz się na to. To nie będzie wymysł twojego umysłu. To może być informacja od kamienia. Myśli mogą się pojawiać powoli, mogą się formować w całe ciągi. Możesz też mieć wizje – zobaczyć jakiś obraz, jakąś sytuację. Możesz też poczuć, że jesteś w jakimś miejscu, że coś robisz. Lub możesz nagle wiedzieć o czymś o czym nie wiedziałeś do tej pory. 

       To wszystko może się pojawić przy pracy z kamieniami. Może, ale nie musi. Twój proces może być bardziej powolny, szczególnie jeśli nie masz praktyki w medytowaniu lub jeśli masz jakieś podświadome opory przed tego rodzaju ćwiczeniami. Jeśli tak jest, nie martw się. Wszystko przyjdzie z praktyką. W takiej sytuacji, przynajmniej na początku przygody z kamieniami i kryształami, pewnie bardziej będzie ci odpowiadał punkt 3 tego ćwiczenia.

3. Noś kamień przy sobie przez kilka dni – jako wisiorek lub jeśli masz zwykły kamień – trzymaj go w kieszeni lub w torebce. Jak najczęściej dotykaj go, trzymaj w dłoni i robiąc to skupiaj swe myśli i uwagę na tej właściwości, energii, którą chcesz w sobie rozwinąć. Powtarzaj w myśli tą właściwość i postaraj się wzbudzić w swoim ciele jakieś odczucia związane z nią, a także postaraj się tworzyć w umyśle jakieś obrazy związane z tą właściwością, energią. To są sposoby na to, aby energia kamienia rezonowała w jakiś sposób z Twoją energią.

4. Oczyszczaj kamień po kilku dniach pracy z tym kamieniem. Może tak być, że w trakcie ćwiczeń kamień oczyszcza twoje pole energetyczne i sam absorbuje energie, których ty już nie potrzebujesz. W takiej sytuacji oczyszczenie kamienia jest dobrym pomysłem. Ale oczywiście nic się nie stanie jeśli zapomnisz o tym oczyszczeniu. Po prostu zrób to kiedy sobie przypomnisz.

Czyli podsumowując to ćwiczenie w ogromnym skrócie:

I etap – wybór cech i kamieni
II etap – zakup kamieni
III etap – praca z kamieniami:
     1/ oczyszczenie kamieni
     2/ bezpośrednia praca z kamieniem
 

Ćwiczenia dla osób chcących zacząć pracę z kamieniami. Ćwiczenie 2

        Samo ćwiczenie będzie wyglądać tak jak ćwiczenie pierwsze. Punkty od 1 do 4 są podobne. Różnicą będzie to, że nie będziesz w myśli powtarzać właściwości kamienia, tylko będziesz się otwierał na wszelkie informacje i wrażenia, które otrzymasz od kamienia. Czyli nie zaczynasz od swoich oczekiwań, jakby oddajesz kontrole kamieniowi. Wymaga to trochę praktyki w pracy z kamieniami, dlatego też ćwiczenie to ma numer 2, a nie numer 1.

       Różnica leży też w sposobie, w który dokonujesz wyboru kamieni. Nie zaczynasz od wymyślenia sobie, co chcesz w sobie wzbogacić lub zmienić. Wybierasz kamień całkowicie energetycznie, intuicyjnie. Bez zastanawiania się czemu on ma służyć i bez względu na jego właściwości. Może po prostu pozwolisz kamieniowi wybrać siebie.

       Możesz to zrobić podczas wizyty w sklepie ezoterycznym lub na giełdzie kamieni. Postaw intencję, że 1, 2 czy 3 kamienie z którymi powinieneś teraz pracować zwrócą na siebie twoją uwagę się w jakiś sposób. Może być tak, że jakiś kamień szczególnie ci się spodoba wizualnie, np. będzie bardzo atrakcyjny, lub wręcz odwrotnie - będzie miał jakąś plamkę czy skazę która cię przyciągnie. Albo poczujesz jakieś szczególne połączenie z danym kamieniem. Albo coś ci powie – to ten! To przykłady takiego energetycznego, intuicyjnego wyboru kamienia.

       Oczywiście nie musisz być w sklepie lub na giełdzie, aby wybrać kamień energetycznie. Jak już wspominałem w tym artykule, najważniejsza jest intencja. Możesz wejść na stronę jakiegoś sklepu internetowego sprzedającego kamienie np. www.MagicznaGaleria.pl  i w taki sam sposób wybrać kamień „na odległość”. I nie będzie miało znaczenia, jeśli zdjęcie przedstawia inny egzemplarz kamienia, może nawet inny odcień. Ważna będzie intencja, że otrzymasz te kamienie, z którymi masz pracować. Zaufaj intencji, zaufaj światu, który przynosi ci zawsze to, czego w danym momencie potrzebujesz.

Czyli podsumowując to ćwiczenie w ogromnym skrócie:

I etap – kamienie wybierają sobie Ciebie /tzn. wybierasz je energetycznie/
II etap – kupujesz te kamienie
III etap – praca z kamieniami:
    1/ oczyszczenie kamieni
    2/ praca z kamieniem oparta na odbieraniu informacji i przekazów
 

Ważne uwagi na temat odbierania energii kamieni, medytacji i „komunikowania się” z kamieniami.

        Ludzie są różni. Jedni mają dominujące wrażenia wzorkowe i mogą widzieć jakieś obrazy, kolory lub mają wizje. Wyraźnie widzą kolory i ich odcienie.

       Inni mają najbardziej rozwiniętą sferę kinestetyczną czyli czuciową. Te osoby będą miały odczucia w ciele, może pojawią się jakieś emocje czy innego rodzaju wrażenia.

       Jest też wiele osób, u których dominujący jest kanał audytywny, czyli słuchowy. Dla nich ważne jest powtarzanie głośno lub w myśli. Mogą oni odebrać sygnały jako głos wewnętrzny lub może im się wydawać, że coś słyszą. To jest ich odpowiednik wizji wzrokowych.

       Są też osoby, do których informacja dotrze w inny sposób – po prostu będą coś wiedzieć. Nagle będą wiedzieć coś, czego przedtem nie wiedzieli.

       I uwaga na koniec – każdy człowiek ma rozwinięte wszystkie kanały, do wszystkich z nich ma dostęp. Nie ma tak, że jest tylko jeden. Tak więc w swoich doświadczeniach nie skupiaj się tylko na jednym typie. Owszem, jeden lub dwa z nich będą dominujące ale zwracaj uwagę na wszystkie. Otwórz się na możliwość, że odbierasz energię w inny sposób niż ci się zawsze wydawało. 

       A jeśli nigdy nie robiłeś tego rodzaju ćwiczeń – przede wszystkim otwórz się na możliwość, że coś w tym jest, że możesz odczuwać energię kamieni, że możesz postrzegać świat w inny sposób niż czyniłeś to dotychczas. To może bardzo wzbogacić twoje życie i rozwinąć zdolności intuicyjne.
 

Jeśli chcesz otrzymywać za darmo nowe numery newslettera "Droga Serca"
na swój email - w dniu ich publikacji podaj imię i adres e-mail

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności