Newsletter "Droga Serca"

Zobacz Archiwum Newslettera

nr 11 - lipiec 2013

Znajdź swoje własne miejsce mocy.


        Żyjemy w pośpiechu, w ciągłym ruchu i chaosie. Na każdym kroku pojawiają się różne często sprzeczne ze sobą bodźce. Ludzie oczekują, że będziemy zachowywać się w jakiś ściśle określony sposób. Napotykamy różnorodne nieprzewidziane sytuacje.

       Efektem tego jest to, że często nie czujemy się sobą, czujemy się wyobcowani i zastanawiamy się jaki jest sens w całym tym otaczającym nas świecie.

       Każdy z nas reaguje w takich sytuacjach inaczej. Jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej. Jedno jest pewne, świat zmienia się szybciej niż zmienia się człowiek.


       Cóż z tym robić?

       Na pewno odpowiedzią nie powinna być ucieczka czy jakieś totalne wyobcowanie.

       Odpowiedzią może być postanowienie, że codziennie, albo przynajmniej raz tygodniu przeznaczam jakiś określony czas dla siebie. Wyłącznie dla siebie. Nie jako odcięcie się od świata i innych ludzi, tylko przygotowanie się do przywitania tego świata na własnych warunkach.

       Może to być godzina samotności w domu. Może to być wyjście do kawiarni czy wypad na łono natury.
Jeśli mieszkasz w domu z ogródkiem, to może to być parę minut obcowania z twoimi roślinami.

       Albo może to być kwadrans bycia w sobie w jakichkolwiek okolicznościach, ale w sobie i tylko ze sobą.

       Chodzi mi tu o znalezienie swojego własnego miejsca mocy – w sobie! I o spędzanie regularnie czasu w tym miejscu mocy.

       Nie musi to być miejsce ciche czy w otoczeniu Natury. Słowa te piszę w ruchliwej kawiarni przy autostradzie. Miejsce jest głośne i ruchliwe. Ale jestem w sobie, w swoim miejscu, gdzie jestem sam ze sobą, ze swoim nauczaniem, ze swoim światem i wszystkimi moimi możliwościami, oczekiwaniami, myślami, intencjami, przeczuciami.

       Każdy może w sobie znaleźć takie miejsce. Przestrzeń w sobie, moment w którym nie ważne jest to co jest na zewnątrz. Ty też możesz to zrobić. Liczy się tylko Twój własny świat. Taka własna, prywatna świątynia, którą odwiedzasz kiedy chcesz i nikt się nie pyta co tam robisz. Stwórz intencję, postanowienie, że tak zrobisz.

       Świat, w którym będziesz bezpieczna, w którym podejmiesz najlepsze dla siebie decyzje, w którym najważniejsza jesteś Ty i twoje doświadczenia, Twoja prawda.

       Jeśli jeszcze nie byłaś w takim miejscu, to teraz, w tej chwili podejmij decyzje, że je znajdziesz.

       Zamknij oczy, weź głęboki wdech, wydech. Przez chwilę całą swoją uwagę poświęć na obserwowanie swojego spokojnego, regularnego oddychania. Oddech jest bramą do innych rzeczywistości. Oddech jest zaproszeniem do zmiany świadomości. Zwróć uwagę na swój oddech i stwórz intencję – po prostu pomyśl o tym, że jesteś w swoim własnym miejscu mocy, wewnątrz siebie. W miejscu gdzie wszystko służy Tobie, w miejscu bezpiecznym i znajomym. W miejscu do którego możesz wrócić w każdej chwili, bez względu na okoliczności zewnętrzne.

       To Twoje własne miejsce mocy.

       Wystarczy tylko jeden moment, jedna myśl, by do niego powrócić. Ale trzeba o tym pamiętać.
I w tym świecie pełnym chaosu i bezwładu, będziesz w stanie pamiętać kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne, jaka chcesz być i w jakim kierunku podążać.

       Wracaj do tego miejsca jak najczęściej.

       Niech stanie się ono częścią twojej codziennej rutyny, a wtedy nic nie będzie już nudne, bez sensu i składu.


       Pozdrawiam, Marcin Żarek.

 

 

Jeśli chcesz otrzymywać za darmo nowe numery newslettera "Droga Serca"
na swój email - w dniu ich publikacji podaj imię i adres e-mail

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności